Podręcznik gracza Bosch 3601jg9101

Podręcznik gracza Bosch 3601jg9101 to profesjonalny podręcznik dla graczy, który zawiera wszystkie potrzebne informacje dotyczące gry. Zawiera opisy wszystkich możliwych poziomów trudności, pozwala na tworzenie własnych scenariuszy, korzystanie z narzędzi i edycji gry oraz zapewnia bezpieczne i łatwe rozgrywanie gry. Ten podręcznik zawiera wszystkie narzędzia i informacje, których gracze potrzebują, aby grać w Bosch 3601jg9101. Zawiera wskazówki dotyczące dostosowywania poziomu trudności, tworzenia własnych scenariuszy i edycji gry, a także informacje dotyczące bezpieczeństwa gry. Podręcznik gracza Bosch 3601jg9101 jest doskonałym narzędziem dla graczy, którzy chcą osiągnąć sukces w grze.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik gracza Bosch 3601jg9101

Przygotuj się na przygodę!

Poprzednia najniższa cena: 164, 95 .

 • Opis
 • Atrybuty
 • Opinie 0

Opis

Przygotuj się na przygodę!

Player’s Handbook (Podręcznik gracza) to najważniejsze źródło wiedzy dla wszystkich grających w Dungeons & Dragons®. Zawiera zasady dotyczące tworzenia i rozwoju postaci, jej pochodzenia i umiejętności, eksploracji i walki, a także wyposażenia, czarów i wielu innych aspektów gry.

Skorzystaj z tej książki, aby stworzyć ekscytujące postacie należące do legendarnych ras i klas D&D®.

W podręczniku znajdziesz:

 • wstęp dotyczący tego jak grać w grę fabularną Dungeons & Dragons;
 • rozdział, który przeprowadzi krok po kroku przez proces tworzenia nowych bohaterów;
 • opisy przeróżnych ras, klas, cech osobowości, sprzętu a także przeszłości postaci graczy;
 • wyjaśnienie mechanicznych aspektów gry w D&D, od statystyk, przez testy, walkę i trudy życia codziennego związane z podróżowaniem;
 • zasady używania magii i ponad 300 unikalnych zaklęć;
 • opis stanów postaci;
 • sfery egzystencji i cały panteon bóstw gotowych do wykorzystania w grze;
 • oficjalną kartę postaci (pobierz).
 • Dzięki Dungeons & Dragons zanurzysz się w świecie pełnym przygód. Odkryjesz starożytne ruiny i zbadasz niebezpieczne podziemia. Będziesz walczyć z potworami i poszukiwać legendarnych skarbów. Wraz ze swoimi towarzyszami zdobędziesz doświadczenie i moc podczas wędrówek po nieznanych krainach.

  Świat potrzebuje bohaterów. Czy odpowiesz na wezwanie?

  Piąta edycja Dungeons & Dragons to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Podręcznik gracza stanowi jeden z trzech podręczników podstawowych, obok Monster Manual (Księgi potworów) i Dungeon Master’s Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi).

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Dungeons & Dragons: Podręcznik Gracza”

  Customers also bought

 • -10%
 • New RPG Order

  Prezentuje

  D&D 4. 0 – Podręcznik Gracza

  Informacje o Release’ie:
  Źródło.................................. : harfista
  Skan...................................... : harfista
  Korekta................................ : harfista
  Efekt końcowy.................... : harfista
  Liczba stron............................... : 322
  Rozdzielczość............... : 2400x3210
  Wydawnictwo.............................. : ISA
  Format.......................................... : pdf
  Rok wydania.............................. : 2010
  Data release’u.........,..... : 2011. 02. 24

  Opis:

  W fantastycznym świecie pełnym magii i potworów rozpoczyna się nowa era
  przygód. Ten podręcznik z zasadami gry fabularnej Dungeons & Dragons

  zawiera wszystko, czego gracze potrzebują, by stworzyć heroiczne postacie i
  wraz z nimi przemierzyć legendarne podziemia grozy.

  Podręcznik gracza prezentuje zasady 4. edycji gry, w tym proces tworzenia
  postaci, reguły walki i poszukiwania przygód, klasy oraz razy, ekwipunek i
  magiczne przedmioty, umiejętności, atuty oraz wiele więcej.

  Info:

  Jeśli spodobała ci się ta książka, po 24h koniecznie kup ją w
  najbliższym sklepie z grami RPG bądź przez internet. Dajmy zarobić

  polskim wydawnictwom, by te mogły dalej wypuszczać kolejne
  podręczniki dla naszej przyjemności.

  Poszukujemy osób, które posiadają skaner i chcą go użyć, które mają tylko
  książki i udostępnią je nam, które będą skanowały swe podręczniki, są chętne

  do pomocy przy obróbce oraz OCR’owaniu, a także wspomogą Nas dotacją.
  Jeśli jesteś jedną z takich osób, napisz do Nas: [email protected]

  O tłumaczeniu i zawartości

  Podręcznika Gracza

  do piątej edycji

  Dungeons & Dragons!


  “Podziemia! Mrok jest miły… ale do kata z tą wilgocią! ” - Montaron, Baldur’s Gate

  Gorący temat lokalizacji D&D był już poruszany podczas drugiej sesji na kanapach podcastu To Ja Go Tnę, gdzie Tomasz Chmielik - członek ekipy tłumaczącej Dungeons & Dragons - udzielił wywiadu Leszkowi Zielińskiemu.

  Podsumowując wypowiedzi zebrane z wywiadu i innych źródeł:

  • Naszym nadrzędnym celem jest to, żeby tłumaczenie było przede wszystkim spójne, zrozumiałe dla odbiorcy i w miarę możliwości nawiązywało do historycznych tłumaczeń (nie oznacza to jednak, aby było z nimi tożsame). Jeśli coś uznaliśmy za błędne lub niezręczne, zmieniliśmy to.
  • Pracę nad tłumaczeniami rozpoczęliśmy od stworzenia glosariusza. Wypisaliśmy terminy z języka angielskiego i przeszukaliśmy pod ich kątem wcześniejsze tłumaczenia. Potem oceniliśmy, które formy były najbardziej trafne i najsensowniejsze. To właśnie te trafiły ostatecznie do podręcznika. Nie była to oczywiście decyzja jednego człowieka, a całego zespołu - redaktora, wydawnictwa, kierownika projektu, innych tłumaczy oraz wieloletnich fanów systemu. Większość tych nazwisk można będzie znaleźć w podziękowaniach, które znajdują się w Podręczniku Gracza.
  • Niektóre rozwiązania lokalizacyjne musieliśmy testować zarówno na graczach, jak i na osobach nieznających się zbyt dobrze lub w ogóle na grach fabularnych. To dodawało nam pewności, gdy czuliśmy, że to, co proponujemy jest coraz bardziej intuicyjne i coraz bardziej przystępne dla odbiorcy.
  • Dobrym przykładem jest często pojawiające się pytanie o to, jak przetłumaczyliśmy Advantage / Disadvantage. My zrobiliśmy to prosto - test z ułatwieniem / test z utrudnieniem. Jeżeli jest coś, co czyni sytuację prostszą, jest to ułatwienie – rzucasz dwoma K20 i wybierasz wyższy wynik. Jeśli coś utrudnia ci sytuację, jest to utrudnienie – rzucasz dwiema K20 i wybierasz wynik niższy. Przykładem zastosowania jest np. “wykonaj rzut na mądrość z ułatwieniem”. Zdecydowaliśmy się na tę formę także dlatego, że nie generuje ona konfliktu z innymi zwrotami znajdującymi się w podręczniku.
  • Tłumaczenie będzie dodatkowo różniło się od poprzednich z powodu zapisów licencji dotyczących przekładania niektórych nazw własnych. Największą zmianą będzie to, że zamiast Podmroku będzie Underdark. Są od tej reguły pewne wyjątki. Mogliśmy przetłumaczyć Baldur’s Gate na Wrota Baldura, ale już Waterdeep zostaje w swojej oryginalnej formie. Niektórych rzeczy lepiej nie ruszać, a innych po prostu nie mogliśmy zlokalizować.
  • Nastąpiła też zmiana (a raczej powrót) w kwestii planów/sfer egzystencji. U nas postawiliśmy właśnie na ten drugi zwrot ze względu na jego intuicyjność i konsekwencje dla innych tłumaczeń. Mamy więc sferę materialną, a nie plan materialny.
  • Uczestnicy życia forumowego na pewno zainteresują się ich ulubionym tłumaczeniem sprzed lat - Niedźwiedziożukiem. Gdy próbowaliśmy się dowiedzieć, skąd wzięła się angielska nazwa Bugbear, dotarliśmy do Boogeymena, którym straszy się dzieci w krajach anglosaskich, aby były grzeczne. Gdybyśmy chcieli osadzić tłumaczenie kulturowo, naszym bezpośrednim odpowiednikiem mogłaby być Czarna Wołga, ale poszliśmy nieco odleglejszym skojarzeniem aż do Licha i Strachuna. Licho uznaliśmy za zbyt eteryczne i skojarzone ze zjawą (choć nadal dziękujemy za naprowadzenie nas na ten trop naszemu ambasadorowi Łukaszowi Fedorowiczowi), a ta istota jest jak najbardziej materialna. Stąd nasza decyzja o nazwaniu jej Strachunem. To pytanie pojawiało się w parze z Owlbear'em (ze względu na podobne oryginalne brzmienie), ale za jego nazwą nie kryła się żadna tajemnica… dlatego postanowiliśmy ją po prostu nieco zdynamizować i zlokalizować na Sowodźwiedzia.
  • Od początku udzielanych przez nas informacji dotyczących poslkiego wydania Dungeons & Dragons nie było większego zaskoczenia niż to, które zafundował nam Wiedźmiarz, czyli nasze początkowe określenie na klasę Warlock. Ta klasa, która czerpie swoją moc z paktu z innym, potężniejszym bytem (o dowolnym charakterze) stała się ostatecznie Czarownikiem, którego sztuczka Eldritch Blast została przetłumaczona na Nieziemskie uderzenie.

  Premiera polskiej edycji Dungeons & Dragons już w kwietniu 2019 roku podczas kwietniowego Festiwalu Fantastyki Pyrkon!
  Do zobaczenia na stoisku Rebela!

  Rzutem oka na lochy i smoki

  Każdy z nas ma jakieś marzenie. Coś, do czego dąży lub przynajmniej ma nadzieję, że zdarzy się jakiś cud, który sprawi, iż to marzenie się spełni. Niektóre z marzeń są całkowicie świadome, inne zaś stają się takimi w momencie, gdy zbliżamy się do ich realizacji.

  Takim marzeniem jest dla naszego wydawnictwa wydanie polskiej edycji Dungeons & Dragons. A jako że premiera Podręcznika Gracza coraz bliżej, uchylamy rąbka tajemnicy i udostępniamy kilka stron z głównego podręcznika do gry.

  Powyższe grafiki znaleźć można (w wysokiej rozdzielczości) w galerii zdjęć produktu Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza) 

  Piąta edycja Dungeons & Dragons to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę rebel. pl/dnd

  Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.

  Dungeons & Dragons, D&D, reprezentujące je znaki graficzne, w tym smoczy ampersand, są zastrzeżonymi znakami towarowymi Wizards of the Coast LLC. ©2019 Wizards of the Coast. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podręcznik gracza Bosch 3601jg9101

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik gracza Bosch 3601jg9101

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik gracza Bosch 3601jg9101