Suplement do podręcznika Honeywell 1032836

Suplement do podręcznika Honeywell 1032836 zawiera szczegółowe informacje dotyczące używania i instalowania termostatów Honeywell z serii 3000, 5000 i Pro Series. Zawiera on kroki do podłączenia czujników i podłączenia termostatu do systemu wytwarzania ciepła, wody lub ogrzewania powietrza. Podręcznik zawiera również szczegóły dotyczące konfiguracji, programowania, ustawiania przypomnień, a także ogólne informacje o systemie i termostacie.

Ostatnia aktualizacja: Suplement do podręcznika Honeywell 1032836

Tabletki na pamięć i koncentrację to obok ćwiczeń i diety, najpopularniejszy sposób wspomagania pracy mózgu. Czy preparaty nootropowe (nootropiki) faktycznie są skuteczne? Które środki są najefektywniejsze?

Ranking tabletek na pamięć i koncentrację

Żyjemy w nieustannym pośpiechu i codziennie podejmujemy się mnóstwa zadań, które wymagają olbrzymiego wysiłku. Praca, nauka, ponadprogramowe zajęcia oraz domowe obowiązki wpływają na obciążenie układu nerwowego i całego organizmu. Czujemy się zmęczeni fizycznie oraz psychicznie, więc szukamy sposobów, aby poprawić koncentrację i zyskać energię do działania. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się suplementy i leki na pamięć oraz koncentrację. Zobacz, jakie właściwości mają polecane preparaty nootropowe.

1. Brain Actives – na pamięć i koncentrację

Suplementy diety są środkami o łagodniejszym działaniu niż leki i do nich właśnie zalicza się Brain Actives.  Jego stosowanie jest bezpieczne i nie powoduje uzależnienia, a na dodatek charakteryzuje się wysoką skutecznością.  Działanie Brain Actives opiera się na naturalnym składzie:

 • TeaCrine® to specjalna forma teakryny, której czas działania jest czterokrotnie dłuższy niż kofeiny, ale nie powoduje rozdrażnienia. Nie podnosi ciśnienia krwi i nie wpływa na przyspieszenie tętna. Charakteryzuje się właściwościami poprawiającymi pamięć i koncentrację.
 • KSM-66®, czyli ekstrakt z ashwagandhy, rozwiązuje problemy ze złym samopoczuciem fizycznym i psychicznym. Badania kliniczne potwierdzają jego pozytywny wpływ na zdrowie.
 • Bacopin® to nazwa, pod którą kryje się ekstrakt z bakopy drobnolistnej. Powoduje, że funkcje poznawcze, pamięć i zdolność uczenia się ulegają znaczącej poprawie.
 • Centellin®, czyli ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, również wzmacnia funkcje poznawcze.
 • Naturalną kofeinę bezwodną pozyskuje się z zielonej kawy. Wpływa na poprawę czasu reakcji i dodaje energii. Dla osób często chodzących na treningi jest niezastąpiona, ponieważ zwiększa wytrzymałość podczas wysiłku i umożliwia lepsze skupienie się na wykonywanych ćwiczeniach. Jest polecana na koncentrację podczas intensywnej pracy umysłowej.
 • Kompleks witamin z grupy B oddziałuje korzystnie na układ nerwowy i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia.
 • Aquamin™ Mg jest naturalnym węglanem magnezu, a magnez to pierwiastek życia – jego niedobory zaburzają pracę mięśni i prowadzą do dysfunkcji układu nerwowego. Dostarcza solidną dawkę energii. Przeciwdziała zmęczeniu i przyczynia się do regeneracji całego organizmu.

Brain Actives jest odpowiedni dla osób pracujących umysłowo i fizycznie. Pomaga osiągnąć równowagę psychofizyczną w momentach dużego stresu. Działa korzystnie na pamięć i skupienie uwagi. Przyczynia się do zwiększenia motywacji do działania. Zapewnia większą wytrzymałość i utrzymuje energię na właściwym poziomie. Wpływa na ogólną poprawę samopoczucia.

Przeciwwskazania do stosowanie tabletek to alergia na składniki, które zawiera. Produkt ten nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Brain Active został udostępniony do sprzedaży stosunkowo niedawno i już zyskał wiele pozytywnych opinii. Obecna cena za miesięczną kurację to 199 zł. Jedyną kwestią problematyczną jest jego dostępność – suplement można kupić wyłącznie przez Internet.

KUP TERAZ Brain Actives! (oficjalna strona producenta)

2. Piracetam

Piracetam jest pochodną kwasu gamma-aminomasłowego (GABA). W jego strukturze znajduje się pierścień 2-okso-pirolidyny. To syntetyczny produkt nootropowy. Substancja nie występuje naturalnie w żywności. Piracetam to środek na pamięć oraz koncentrację, który jest stosowany w szeregu różnych zaburzeń. U osób zdrowych nie odnotowano znaczącego wpływu na poprawę sprawności umysłowej. Nie wpływa na wzrost energii.

Piracetam podaje się w leczeniu stanów patologicznych o podłożu neurologicznym. Wpływa na komórki nerwowe i układ naczyniowy. Działa poprzez wiązanie się z grupą polarną błon fosfolipidowych komórek, co powoduje stymulację procesu odnowy struktury błon. Stanowi istotny czynnik zwiększania płynności błon komórkowych i zachowania ich stabilności.

Czy piracetam jest dla każdego?

Działanie jest widoczne najbardziej u osób starszych. W istotny sposób wspiera mechanizmy przekazywania sygnałów przez neurony. Sprawia, że wykorzystanie tlenu i glukozy jest efektywniejsze. Wspomaga syntezę związków wysokoenergetycznych i zwiększa tolerancję komórek nerwowych na obniżoną ilość tlenu. Wykazuje właściwości antyagregacyjne, co oznacza, że ma wpływ na zmniejszenie krzepliwości krwi, a tym samym przeciwdziała tworzeniu się skrzepów.  Osoby zdrowe, które mają problemy z pamięcią i koncentracją, nie są podatne na działanie piracetamu , ale osoby z zaburzeniami neurologicznymi mogą odczuwać pozytywne skutki jego przyjmowania.

W jakich schorzeniach piracetam jest zalecany?

Preparat przeciwdziała zaburzeniom pamięci i kojarzenia. Stosuje się go w leczeniu zaburzeń procesów poznawczych w zespołach otępiennych, wyłączając jednak chorobę Alzheimera. Pomaga, gdy występują anomalie związane z procesami uczenia. Podaje się go w przypadku zaburzeń dyslektycznych i nadpobudliwości przekładającej się na zmniejszoną umiejętność koncentracji uwagi u dzieci (ADHD). Piracetam wykorzystuje się również w leczeniu zawrotów głowy o podłożu ośrodkowym i obwodowym. Wśród wskazań do stosowania są też zaburzenia patologiczne dotyczące ruchów mimowolnych, tzw. mioklonii, pochodzenia korowego.

Przeciwwskazania do stosowania

Przyjmowanie tabletek powinno odbywać się pod kontrolą lekarza, ponieważ zbyt duża dawka może zaszkodzić zdrowiu, a nawet życiu.

Dostępne leki na pamięć zawierające piracetam to m. in. : Nootropil, Memotropil i Biotropil. Lekarz może zrezygnować z przepisania leku lub zlecić regularne badania kontrolne u chorych z ryzykiem krwawienia, ciężkimi krwotokami, po przebytym udarze krwotocznym, zaburzeniami hemostazy i czynności nerek.

3. Aniracetam

Wśród produktów polecanych na pamięć znajduje się Aniracetam. Jest związkiem należącym do grupy racetamów. Uważa się go za pochodną piracetamu, ale charakteryzuje się większym podobieństwem strukturalnym do nefiracetamu, co powoduje, że jest lepiej rozpuszczalny w tłuszczach. Oddziałuje na dwa układy mające swój ośrodek w mózgu: glutaminianergiczny i cholinergiczny.

Wpływ Aniracetamu na funkcje poznawcze i zdolność zapamiętywania

Tabletki na pamięć ograniczają problemy związane z obniżeniem zdolności poznawczych. Osoby starsze często nie mogą samodzielnie funkcjonować, ponieważ nie pamiętają wielu rzeczy i mają trudności ze skupieniem uwagi.  Aniracetam może sprawić, że pamięć i koncentracja ulegną poprawie . Odkryto również jego potencjał w zakresie leczenia płodowego zespołu alkoholowego. Wpływ preparatu na funkcje kognitywne, czyli poznawcze, jest znaczący. Oddziałuje pozytywnie na procesy zapamiętywania i poprawia zdolność oceny. Wykazuje skuteczność w poprawie zdolności poznawczych i wzmocnieniu pamięci, których dysfunkcje wiążą się z procesami starzenia.

Przeprowadzone badania potwierdziły, że słabsza pamięć bywa rezultatem niedoboru snu, ale tabletki na pamięć i koncentrację zapewniają zachowanie sprawności umysłowej na poziomie umożliwiającym efektywną naukę.

Przeciwlękowe właściwości Aniracetamu

Obniżony nastrój i uczucie niepokoju lub lęku bardzo negatywnie wpływają na chęć podejmowania jakichkolwiek działań i stanowią przyczynę zmniejszonej wydajności. Aniracetam wykazuje działanie przeciwlękowe. Wpływa na lepsze samopoczucie i ogranicza występowanie symptomów depresji. Jest pomocny również w minimalizowaniu demencji związanej z chorobą Alzheimera. Zapewnia lepszy sen osobom starszym, u których występują zaburzenia naczyniowo-mózgowe. Na wzmocnienie działania aniracetamu wpływa równoczesne stosowanie takich składników jak: miłorząb japoński, noopept, sulbitamina, pikamilon i winpocetyna.

W większości przypadków środek jest dobrze tolerowany, ale mogą pojawić się takie działania niepożądane jak: bezsenność lub senność, niepokój, zawroty głowy, biegunka, nudności i wysypka.

Co na poprawę pamięci – jak działają nootropiki?

Preparaty nootropowe, inaczej prokognitywne, są substancjami wpływającymi na ośrodkowy układ nerwowy. Stosuje się je na poprawę rozmaitych funkcji poznawczych. Sprawiają, że:

 • poprawia się pamięć i koncentracja,
 • zwiększają się zdolności poznawcze,
 • maleje poziom stresu,
 • samopoczucie ulega poprawie,
 • wzrasta poziom energii do działania.

Wśród środków nootropowych rozróżnia się produkty naturalne i syntetyczne. W zależności od substancji, jakie zawierają, wykazują różne działanie. Stosowanie części z nich podaje się w wątpliwość – osoby zdrowe powinny rozważnie sięgać po substancje wspomagające i wybierać suplementy oparte na naturalnych składnikach.

Dane szczegółowe:
Wydawca: REA
Rok wyd. : 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 52 s.
Wymiar: 210x295 mm
EAN: 9788375443332
ISBN: 978-83-7544-333-2
Data: 2011-03-16

Cena wydawcy: 19. 70 złpozycja niedostępna

×

1 / 1

Opis podręcznika:

Ćwiczenia przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik hotelarstwa z propozycjami typów zadań oraz kryteriów oceniania zadania egzaminacyjnego w języku niemieckim.

Podręcznik „Wobei kann ich helfen? Suplement do podręcznika” - oprawa miękka - Wydawca: REA.

Do czego służy suplement do dyplomu?

Suplement do dyplomu to dokument zawierający informacje, które ułatwiają pracodawcom i instytucjom edukacyjnym zrozumienie kwalifikacji absolwenta uczelni wyższej.

Osobom, które składają podanie o pracę za granicą lub wysyłają zgłoszenie do udziału w kursie organizowanym za granicą, może być ciężko wyjaśnić, czego nauczyły się podczas studiów. To dlatego stworzono suplement do dyplomu.

Jakie informacje zawiera suplement do dyplomu?

Suplement do dyplomu zawiera informacje na temat osiągnięć absolwenta, w tym punktów zaliczeniowych, ocen i zakresu przerobionego materiału.

Obejmuje on informacje o: 

 • rodzaju i poziomie uzyskanych kwalifikacji
 • instytucji, która wydała dokument potwierdzający posiadanie kwalifikacji
 • programie studiów i uzyskanych wynikach
 • specyfice krajowego systemu edukacji.

Informacje te mogą ułatwić pracodawcy lub instytucji oświatowej zrozumienie kwalifikacji absolwenta, a absolwentowi – podjęcie kolejnego kroku na ścieżce edukacyjnej lub zawodowej.

W jaki sposób mogę uzyskać suplement do dyplomu?

Zwróć się do swojej instytucji szkolnictwa wyższego z wnioskiem o wydanie suplementu do dyplomu.

W ponad 40 krajach absolwenci uczelni wyższych mają prawo do automatycznego otrzymania suplementu do dyplomu, bezpłatnie i w dowolnym powszechnie używanym języku europejskim.

Przykłady suplementów do dyplomu

Dyplom + suplement do dyplomu = doskonała kombinacja, kiedy ubiegasz się o pracę lub o udział w kursie w innym kraju europejskim

Suplement do podręcznika Honeywell 1032836

Bezpośredni link do pobrania Suplement do podręcznika Honeywell 1032836

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Suplement do podręcznika Honeywell 1032836